mikroguma

Mikroguma- szerokie zastosowanie

Mikroguma jest bardzo powszechnie wykorzystywana. Wiele przedmiotów, które są w codziennym użytku, mają elementy z tego materiału lub po prostu są z niego wykonane. Tworzywo ma unikalne właściwości, czytaj więcej »

Pozycjonowanie KRAKóW

Programy odpowiednie do potrzeb firmy

Wiele firm chce już usprawnić działanie swojej firmy poprzez wdrożenie wielu nowych programów. Na pewno programy do zarządzania firmą, to duża pomoc dla wielu firm, które to chcą już wdrożyć takie pr czytaj więcej »

tworzenie Aplikacji MOBILNYCH

Skuteczna aplikacja

Aplikacje mobilne to rewolucja naszych czasów; dzięki nim smartfony przestały być tylko telefonami, stając się urządzeniami multimedialnymi o ogromnych możliwościach. Najważniejszą rzeczą w tej branż czytaj więcej »

 

Mikroguma- szerokie zastosowanie

Mikroguma jest bardzo powszechnie wykorzystywana. Wiele przedmiotów, które są w codziennym użytku, mają elementy z tego materiału lub po prostu są z niego wykonane. Tworzywo ma unikalne właściwości, takie jak niska wchłanialność cieczy, bardzo dobra termoizolacja, czy amortyzacja wstrząsów. To właśnie te zalety sprawiają, że tak powszechnie wykorzystuje się mikrogumę.

Rodzaje materiału

mikroguma jest produkowana z kauczuku syntetycznego. Podczas wytwarzania materiału, można wpływać na właściwości powstającego tworzywa. Mikrogumy mogą być bardziej lub mniej spienione, porowate oraz charakteryzują się swoistą strukturą komórkową. Najczęściej tworzonymi odmianami są: EPDM, neopren, SBR i EVA. Każde z wymienionych tworzyw, cechuje się troszkę innymi właściwościami, co później skutkuje ich wykorzystaniem.

Zastosowanie tworzywa

Materiał jest wykorzystywany do produkcji różnych uszczelnień, podkładek i przekładek. Dzięki właściwościom amortyzującym i tłumiącym tworzy się z nich izolacje i elementy antywibracyjne, na przykład w studiach nagraniowych. mikroguma wytwarza duże tarcie, dlatego wszelkie elementy antypoślizgowe, wycieraczki, nóżki i stópki różnych urządzeń są z niej wykonane. Do produkcji odbojników i elementów dystansowych często używa się tego materiału. Mikroguma jest stosowana również w rzeczach codziennego użytku, na przykład w podkładkach pod myszki komputerowe, wykładzinach, wkładkach do odzieży sportowej i roboczej oraz w butach. Popularne wkładki z pianki EVA dopasowują się do stopy użytkownika i amortyzują stawiane kroki, ochraniając stawy kolanowe i kręgosłup.

Coraz więcej firm stawia na reklamę. Nie tylko internet, ulotki, telewizja i banery drogowe dają możliwość rozpowszechnienia marki. Gadżety reklamowe są często skuteczniejsze. Firmy zamawiają różne rzeczy, na przykład piłeczki albo figurki odlane z mikrogumy. Na przedmioty nanoszone jest logo danej marki. Tego typu gadżety są bardzo skuteczne, ponieważ ludzie ich nie wyrzucają tak szybko, jak ulotki, tylko trzymają przez długi czas.